Salt la conținutul principal
Bosch Global

Electrician

Locație
Blaj
Domenii de lucru
Producție
Alătură-te echipei
Muncitori în producție
Data de începere
conform acordului mutal
Timp de lucru
Full-time
Entitate juridică
Bosch Automotive SRL

Responsabilitățile tale

  • Cunoaste caracteristicile constructive si functionale ale masinilor;
  • Cunoaste simbolurile folosite pe schemele electrice;
  • Citeste si interpreteaza schemele electrice;
  • Cunoaste si poate urmarii circuitele electrice pe schemele electrice;
  • Selecteaza si foloseste corect aparatura pentru determinarea tensiunii, curentului si rezistentei;
  • Identifica componente pe masini si in tablourile electrice pe baza schemelor;
  • Identifica periferice(senzori, fotocelule, presostate.....) defecte pe masini pe baza mesajelor de eroare de pe panoul operator sau dupa schemele electrice;
  • Efectueaza intretinerea periodica a echipamentelor din BljP( productie, logistica, laboratoare) conform cu planurile de mentenata;
  • Cunoaste si efectueaza miscari ale subansambleor masinilor de complexitate mica in modul manual de lucru;
  • Participa activ la 5S al echipamentelor de productie dupa reparatii sau mentenanta, in atelier si locul de munca, dulapurile cu consumabile si piese de schimb.
  • Aceste sarcini sunt completate sau excluse conform cu instructiunile si cerintele specifice locului de munca unde sunteti repartizat

Profilul tău

  • Cunostine in domeniu electric
  • Citire scheme electrice
  • Depanare electrica
  • Cunostinte utilizarea aparatelor de masura si control.
  • Cunostinte despre senzoristica, motoare electice si echipamente de control.
  • Cunostinte PLC reprezinta un avantaj

Contact și informații suplimentare

#LikeABosch Benefits:

  • Meal vouchers
  • 25 holidays annually
  • Flexible work schedule possibilities within Romania
  • Relocation package
  • Transportation support
  • Company performance bonus
  • Gift vouchers
  • Spring bonus
  • Summer bonus
  • Loyalty bonus
  • Seniority bonus
  • Childbirth support
  • Referral bonus - in case you recommend a friend for the company
  • Language courses - a new language is the key to a new world, and we encourage you to attend these language courses in the company
  • Medical services - health is the priority for us, so we offer medical services in the factory premises includes free of charge medical consultation and check-ups
  • Sport and recreational possibilities - being active fosters great performance therefore we offer discounts for sports activities: zumba, aerobics, pillates, gyms, tennis, basketball, football, volleyball and many more
  • Bosch projects that take you out of your comfort zone - we work on projects from start to finish and we take full responsibility for our products
  • Opportunity to attend conferences - networking and exchanging ideas are an essential part of our professional life, so we invite you to attend local technical conferences and workshops.
  • Internal development programs - experts and leaders need to continuously develops. That's why we have programs within the company development for project managers, line managers and specialist
  • Trainings and certifications - your professional development and is a priority for us, so we invite you to participate at national and international technical trainings and soft skills.
  • Diversity and multicultural mentality - represented over 10 different nationalities and languages are spoken by our colleagues

Descoperă fabrica Bosch din Blaj

Bosch, o adevărată forță a inovației și excelenței, se distinge ca un gigant al transformării viziunii în realitate. Fabrica Bosch din Blaj activează din 2007, fiind prima unitate de producție deschisă de Grupul Bosch în România.

Drumul către excelență a fost inițiat la Blaj în sectorul de tehnologie industrială, consolidându-se ulterior în producția de senzori și componente electronice pentru sistemul de propulsie auto începând cu 2013. Progresiv, facilitatea din Blaj și-a extins capacitățile și portofoliul de produse.

Odată cu investițiile în sustenabilitate, prin instalarea de panouri fotovoltaice și stații de încărcare pentru vehiculele electrice, fabrica Bosch din Blaj a devenit un pionier în domeniu. Gama sa variată de produse și servicii, alături de angajamentul față de dezvoltarea profesională a angajaților, consolidează poziția sa de lider în industrie.

Bosch oferă nu doar un loc de muncă, ci o experiență inspirațională. Beneficiile extinse, trainingurile specializate și programele de dezvoltare reflectă angajamentul față de creșterea profesională a angajaților. Recunoștința față de loialitatea angajaților este exprimată constant, consolidând legăturile de durată între companie și echipă.

La sediul din Blaj, Bosch Rexroth, furnizor de soluții de automatizare, se impune în aplicații mobile și industriale.

Promisiunea noastră față de colegi este una fermă: ne dezvoltăm împreună, ne bucurăm de munca noastră și ne inspirăm unii pe ceilalți. Vino alături de noi și vezi diferența.

Work #LikeABosch

Activare servicii de localizare
Google Maps

Puteți retrage consimțământul cu efect imediat și viitor în orice moment prin reîncărcarea site-ului web.

Află mai multe

Beneficiile locației

25 de zile de concediu pe an și bonus de vară

Echilibrează-ți viața: oferim 25 de zile de concediu/an și un bonus de vară în cuantum de 1700 RON.

Program flexibil și un model de lucru hibrid

Suntem atenți la echilibrul dintre muncă și viața ta personală, așa că îți oferim un program flexibil și muncă de acasă.

Pachet de transport

Pachet lunar garantat pentru angajații care fac naveta cu respectarea criteriilor in vigoare.

Pachet de relocare

Bonus unic alocat pentru costurile asociate relocării (cu anumite condiții).

Diverse bonusuri, tichete de masă și discounturi

Acordăm bonusuri de primăvară, de Paște, de vară, și de Crăciun, tichete de masă și reduceri.

Bonus de recomandare - ne construim echipa bazat pe încredere

Pentru anumite poziții, dacă îți recomanzi prietenii sau cunoștințele să lucreze la Bosch, vei primi drept recompensă un bonus.

Revizuire salarială anuală

Vrem să te simți corect răsplătit/ă pentru efortul depus și pentru dedicare.

Mediu de lucru care inspiră

Oferim angajaților o experiență de muncă pozitivă și care îi împlinește.

Accent pe sănătate și siguranță

Consultații și controale medicale gratuite la Centrul Medical amplasat în proximitatea fabricii, colectivă de viață și de accidente.

Programul BeFit@Bosch - oportunități sportive și recreaționale

A fi activ favorizează performanța, așadar oferim discounturi pentru diferite sporturi și pentru activități de recreere.

Oportunități remarcabile de dezvoltare într-un mediu multicultural

Oferim programe pentru lideri, inclusiv din aria de producție, pentru manageri de proiect și experți.

Bine ați venit la Bosch

The Bosch Blaj plant has been operating since 2007, being the first production unit opened by the Bosch Group in Romania. The road to excellence was initiated in Blaj in the industrial technology sector, subsequently consolidating into the production of sensors and electronic components for the automotive powertrain since 2013. Having people in the center, Bosch offers not just a workplace, but an inspiring experience. Extended benefits, specialized trainings and development programs reflect a commitment to the professional growth of employees.

Our promise to our colleagues is rock-solid: we grow together, we enjoy our work, and inspire each other. Join us and see the difference. Work #LikeABosch

Următoarele noastre evenimente de carieră

Ai nevoie de asistență tehnică?

Așteptăm cu nerăbdare cererea ta

Telefon

Ai nevoie de ajutor în timpul aplicării tale?

Noul tău loc de muncă este la doar câțiva pași distanță

Cum să găsești jobul potrivit și informațiile despre procesul de recrutare